Forumul lumeaparanormalului.ro

Forum despre PARANORMAL
Acum este Vin Ian 19, 2018 7:56 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Vă invităm să vă înregistrați un cont de utilizator pe forumul nostru. Înregistrarea durează câteva secunde, dar vă va oferi facilități suplimentare, iar cel mai important, veți putea lua parte la discuțiile noastre sau veți putea deschide personal un subiect de discuție. Apăsați aici pentru a merge la pagina de înregistrare.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
Mesaj necititScris: Sâm Iul 06, 2013 5:19 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Element: alegeți
Zodie: nespecificată
Neculai Anișor scrie:
Tinere elicopterul a aparut pe schita cu mai bine de 300 de ani inainte de a se inventa

Tinere, TOTUL apare pe schita inainte de a se inventa. Daca te referi la schitele lui DaVinci sa stii ca desi ideea e asemanatoare, schita nu-i deloc exacta. Daca ai fi inginer ai stii ca detaliile alea conteaza. Si ce legatura are asta cu ceea ce am exprimat eu?

Citat:
Elicopterul este de domeniul trecutului sau mai bine zis aparatele de zbor.

Chiar asa naiv ma crezi? Normal ca sunt de domeniul trecutului, pentru ca acum calatorim telepatic! Asta o stie oricine.

Neculai Anișor scrie:
Salbaticii credeau ca vor sa le faca rau , caracterizand elicopterul ca un spirit rau galagios ce le aduce necazuri.Sau ma rog creatura -.-

Cred ca am fost prea subtil. O sa incerc sa scriu pe intelesul tuturor. Crezi ca tu esti mai inteligent decat aborigienii aia care vad lucruri pe cer "inexplicabile" si care cred ca sunt impotriva lor?

Neculai Anișor scrie:
Totul este un fals la fel ca si primul pas pe Luna.

Bullshit! Incetati sa mai fiti manipulati de conspirationistii care scriu carti si traiesc pe spatele naivilor.

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iul 07, 2013 6:05 pm 
Neconectat
Utilizator interzis

" Formulati-va ideile credintelor voastre in asa fel incat sa nu jigniti inteligenta altora."

Asta ar fi demna de pus la semnatura. :))
Ideile astea cu "americanii au inventat totul" sunt putin cam vechi. In preajma razboiului mondial nazistii erau cei mistici, mici Antichristi sau mai stiu eu ce vrajitori periculosi. Apoi randul le-a fost luat de japonezi, de chinezi, rusi si asa mai departe. Acum americanii sunt spaima lumii, ei joaca table cu E.T prin tunele sapate sub munti, au baze militare pe Luna, conduc in week-end OZN-uri. Hai sa fim seriosi! In toti acesti ani diversi nebuni (si sunt tot mai multi) incearca sa deconspire un maaare bullshit. De ce nu a reusit nimeni?
Nu exista nici macar o singura dovada palpabila, toate filmele si pozele trase sunt fie falsuri nesimtite, fie prost si voit interpretate.
A crede in chestia asta e la fel ca a crede in zei si pokemoni. Iti trebuie "credinta" si mult timp liber evident.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]