Forumul lumeaparanormalului.ro

Forum despre PARANORMAL
Acum este Vin Ian 19, 2018 8:20 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Vă invităm să vă înregistrați un cont de utilizator pe forumul nostru. Înregistrarea durează câteva secunde, dar vă va oferi facilități suplimentare, iar cel mai important, veți putea lua parte la discuțiile noastre sau veți putea deschide personal un subiect de discuție. Apăsați aici pentru a merge la pagina de înregistrare.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Semnificatie vis
Mesaj necititScris: Mar Mar 29, 2016 11:29 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Element: alegeți
Zodie: nespecificată
Buna seara,poate ma puteti ajuta cu ceva semnificatii pentru un vis care ma nelinisteste,am visat ca eram la tara ,era frumos afara,soare si am aflat ca sunt insarcinata si era sotul meu langa mine,eram afara si a aparut o femeie ,fosta iubita a sotului si a venit la noi si mi-a spus ca imi va lua si copilul si tot vom ramane fara nimic ,atunci eu am simtit o neliniste si o frica mare si a chemat cateva tiganci vrajitoare si s-au invartit in jurul meu si mi-au luat copilul si s-au dus tot invartindu-se in cerc rostind ceva ca o incantatie dar nu am auzit ce spuneau.Am ramas fara vlaga si distrusa i-am spus sotului ca pana la urma chiar ne-a luat tot,in viata reala aceasta femeie ne-a facut mult rau si ne-a luat totul,sa fie ceva avertizare?Eu mai am vise care imi arata intr-un fel sau altul lucruri care se vor intampla ,am visat multe lucruri care s-au intamplat,acesta nu este un vis care se va intampla dar ma gandesc ca vrea sa ma avertizeze si nu stiu ce vrea sa-mi spuna acest vis,ca o paranteza eu am visat-o pe fosta iubita a sotului inainte de a o vedea si in vis era exact ca in realitate.
Multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Semnificatie vis
Mesaj necititScris: Joi Iun 23, 2016 10:42 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Da... E destul de ciudat. Ca idee, am auzit la un parapsiholog(al carui nume nu il voi mentiona din motive obiective), ca nu trebuie sa iei decizia sa faci un copil. Adica nu spui: " Gata! Maine...voi concepe un copil". E ceva ce trebuie sa vine de la sine, la momentul potrivit si nu trebuie sa prestabilesti acest lucru. O femeie a facut ceva asemanator si se trezea la usa cu cineva care spunea ca ii ia copilul si e fapt real relatat. E posibil sa visezi si pe substratul fricii, dar daca spui ca ai vise premonitorii, atunci e cam dubios. Incearca sa te detasezi din toate punctele de vedere de acea persoana.

Sus

Mesaj necititScris: Vin Iul 01, 2016 9:48 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Buna seara,multumesc pentru raspuns,incerc sa ma detasez de aceea persoana chiar daca rautatile si faptele ei ne afecteaza ,nu o visez foarte des dar de fiecare data dupa ce imi apare in vis ni se intampla ceva rau de la ea,de curand intr-o duminica dupa amiaza am adormit si am visat ca eram cred ca intr-un spital si a venit ea,mama si matusa ei si s-au oprit in fata mea si s-au uitat patrunzator la mine si au plecat,dupa ce au plecat au inceput sa ma doara ochii cum ma mai dor in realitate de cateva luni ,a inceput sa imi curga sange din urechi si nu puteam respira si am strigat dupa sotul sa vina sa ma ajute deoarece credeam ca mi-au facut ceva si m-am trezit ca nu puteam respira,simteam o gretate pe piept si cand m-am uitat in oglinda am vazut ca aveam o pata rosie pe fata si nu imi explic de unde,pata a trecut a doua zi.Am mai avut dupa cateva zile un vis(de vreo 3 saptamani)stiu doar ca am vazut-o si dupa aceea am vazut o vrajitoare care mi-a aratat un bilet si incercam sa citesc ce scrie pe el dar nu am vazut deloc pentru ca ma dureau iar ochii,exact aceasi durere de ochi,inca ma mai gandesc la acest vis pentru ca nu stiu ce vrea sa insemne.Dupa aceste vise am mai primit o lovitura de la ea in viata reala...pe cand ma gandeam ca nu mai vrea sa ne faca rau si nu mai are cum sa ne faca rau .
Unii oameni nu dau importanta viselor,dar mie visele mi-au aratat multe lucruri insa visele acestea ma depasesc deoarece nu stiu ce ascund.
Multumesc.

Sus

Mesaj necititScris: Sâm Iul 02, 2016 5:46 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
In vis nu poti sa citesti lucruri necunoscute decat daca ai experienta in visul lucid. Poti citi, dar ceva ce stii deja pentru ca iti reamintesti sau reconstruiesti. E posibil sa faca ceva acea persoana sa iti fie rau, sa iti meraga rau. Am mai auzit de astfel de intamplari.

Sus

Mesaj necititScris: Vin Feb 03, 2017 2:09 am 
Neconectat
Moderator
Moderator

Faza Lunii: Lună Plină
Element: foc
Ceva modificari intre timp?

Sus

Mesaj necititScris: Vin Iun 23, 2017 11:57 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Nannar scrie:
Ceva modificari intre timp?

Buna seara,am mai avut cateva vise urmate de intamplari nefericite ,ochii m-au durut de atunci tot mai des ,aveam dureri insuportabile si am fost la o consultatie oftalmologica si s-a dovedit ca nu am nici o problema medicala la ochi,nici dioptrii ,nici tensiune in fundul ochilor si medicul s-a mirat de durerile mele de ochi pentru ca nu a gasit nici o problema care sa provoace durerile dar mi-a recomandat ochelari cu lentile antireflex,mi-am facut ochelarii dar nu m-au prea ajutat,chiar am visat intr-o seara la ceva timp dupa ce mi-am facut ochelarii ca vrajitoarea aceea care mi-a aratat intr-un vis un bilet pe care nu vedeam ce scrie a venit la mine si mi-a luat ochelarii si a zis ca aia sunt ai ei si s-a dus cu ei.
Am incercat sa ma detasez de tot,de acea persoana,de probleme,de vise ,m-am rugat si am folosit cateva luni bune o tinctura inainte de culcare pentru a ma putea odihni pentru ca dormeam dar nu ma odihneam deloc,visam incontinuu pana ma trezeam ,la ceva timp dupa ce am inceput sa folosesc tinctura ma trezeam mai odihnita ca si cum nu visam deloc sau nu imi aminteam ce visam...si a fost mai bine ,iar viata reala mai linistita
Ciudat e ca nu mai folosesc tinctura acum si visez din nou tot mai mult dar sper sa nu mai am vise cu acea persoana...
Ma gandeam ca poate tratamentul cu tinctura m-a ajutat sa-mi blochez visele si daca nu am mai visat sau nu imi aminteam ca am visat nu m-a mai afectat.
Ce parere aveti?

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]