Forumul lumeaparanormalului.ro

Forum despre PARANORMAL
Acum este Vin Ian 19, 2018 8:09 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Vă invităm să vă înregistrați un cont de utilizator pe forumul nostru. Înregistrarea durează câteva secunde, dar vă va oferi facilități suplimentare, iar cel mai important, veți putea lua parte la discuțiile noastre sau veți putea deschide personal un subiect de discuție. Apăsați aici pentru a merge la pagina de înregistrare.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sagetator.
Mesaj necititScris: Joi Mai 09, 2013 6:39 pm 
Neconectat
Membru cu drepturi speciale

Marduk scrie:
Ai dreptate,dar depinde ce înţelegi prin „bună”.

Adica nu faci un bine daca ii tragi si tu una vreau sa zic si in cazul unei vraji ce faci? El iti face tie o vraja si tu ii faci si lui una dubla (mai puternica) sau cum?

Sus

Mesaj necititScris: Joi Mai 09, 2013 8:52 pm 
Neconectat
Moderator Şef
Moderator Şef

Faza Lunii:
Element: alegeți
Zodie: nespecificată
Gemini scrie:
Adica nu faci un bine daca ii tragi si tu una

Nu vorbeam de vrăji aici,vorbeam de lucruri mai minore,pe majoritatea nu îi bag în seamă,dar când omul exagerează nu îl poţi tolera la nesfârşit.
Gemini scrie:
vreau sa zic si in cazul unei vraji ce faci? El iti face tie o vraja si tu ii faci si lui una dubla (mai puternica) sau cum?

Până acum nu mi s-a întâmplat şi sper să nu fiu pus să iau această decizie.Acum ceva timp am hotărât că nu am de gând să fac rău folosind magia.Ce ai zis tu ţine mai mult de etică,oricum chiar dacă o foloseşti ca să te aperi tot nu mi se pare corect.
Şi ca să răspund la întrebare clar fără să existe dubii : nu,nu răspund în situaţii de genul ăsta cu aceiaşi monedă,încerc să lămuresc problema printr-o discuţie

Sus

Mesaj necititScris: Mar Mai 14, 2013 6:53 pm 
Neconectat
Membru cu drepturi speciale

De ce nu e corect daca te aperi? Daca esti atacat cu magie cu ce te poti apara? nu tot cu magie?

Sus

Mesaj necititScris: Joi Mai 16, 2013 3:01 pm 
Neconectat

Ai dreptate ,am si eu un sagetator in clasa si nu se lasa atat de usor batjocorit .

Sus

Mesaj necititScris: Vin Sep 01, 2017 2:21 pm 
Neconectat

Faza Lunii: Lună Plină
Element: foc
Si eu sunt sagetator. Si nu suport sa fiu batjocorita sau luata la misto..in acel moment simt ca as da orice sa il vad pe respectivul om suferind..In multe cazuri am reusit,nefiind nici macar constienta de ceea ce faceam.
Pur si simplu faceam rau celor care au ramas "datori" in mintea mea. Asa sunt construita si nu ma pot intelege.
Mi-e frica ca intr-o zi o sa-i fac rau si familiei mele.
Cu cat mai mult timp trece,devin mai rea,mai irascibila,si ganduri mult mai întunecate imi trec prin minte.
Multe lucruri stranii s-au întâmplat in viata mea,dar acum ma lupt sa gasesc binele in mine,dar oamenii ma transforma in rau.
De exemplu ,animalele au fost intotdeauna prietenele mele..ma intelegeau atunci cand plangeam,iar acum simt nevoia sa le ajut si la cea mai mica urma de suferinta.

Sus

Mesaj necititScris: Joi Dec 28, 2017 9:34 pm 
Neconectat
Fost moderator

Faza Lunii:
Element: alegeți
Andreea2411 scrie:
Si eu sunt sagetator. Si nu suport sa fiu batjocorita sau luata la misto..in acel moment simt ca as da orice sa il vad pe respectivul om suferind..In multe cazuri am reusit,nefiind nici macar constienta de ceea ce faceam.
Pur si simplu faceam rau celor care au ramas "datori" in mintea mea. Asa sunt construita si nu ma pot intelege.
Mi-e frica ca intr-o zi o sa-i fac rau si familiei mele.
Cu cat mai mult timp trece,devin mai rea,mai irascibila,si ganduri mult mai întunecate imi trec prin minte.
Multe lucruri stranii s-au întâmplat in viata mea,dar acum ma lupt sa gasesc binele in mine,dar oamenii ma transforma in rau.
De exemplu ,animalele au fost intotdeauna prietenele mele..ma intelegeau atunci cand plangeam,iar acum simt nevoia sa le ajut si la cea mai mica urma de suferinta.

Buna Andreea,cred ca eu iti inteleg cel mai bine frustrarile deoarece si eu sunt aceasi zodie si ma regasesc oarecum in randurile scrise de tine..
Din pacate cred ca asa sta in caracter acestei zodii,dar cel mai important lucru e sa iti menti un echilibru in ceea ce faci si eu fac unele greseli si cum ai spus si tu nu suport sa fiu batjocorit si as da orice sa il vad pe respectivul ca sufera,insa eu mi.am dat seama ca nu aceasta este calea corecta.
Calea corecta este sa eviti aceste persoane si sa le elimini din viata ta ! Deoarece acumuland frustrari nu numai ca le faci lor dar iti vei face rau tie.Si mie imi trec multe prin minte..dar imi gasesc linistea prin alte lucruri si a doua zi ma trezesc mai puternic deoarece pana la urma trebuie sa dai intainte nu ?
Legat de partea cu familia, in majoritatea se regasesc certuri si alte porcari dar pana la urma sa tii minte un singur lucru familia nu iti doreste niciodata raul .. Si eu am facut lucruri urate familiei... nu exagerate dar lucruri care le regret amar si as da orice sa pot da timpul inapoi sa le repar , singuru lucru care e cert ca niciodata nu e prea tarziu sa iti arati dragostea fata de familie,ea e ultimul lucru la care ar trebui sa te gandesti ca i.ai putea face rau.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]