Forumul lumeaparanormalului.ro

Forum despre PARANORMAL
Acum este Sâm Feb 24, 2018 5:29 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Vă invităm să vă înregistrați un cont de utilizator pe forumul nostru. Înregistrarea durează câteva secunde, dar vă va oferi facilități suplimentare, iar cel mai important, veți putea lua parte la discuțiile noastre sau veți putea deschide personal un subiect de discuție. Apăsați aici pentru a merge la pagina de înregistrare.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Idea lui WoodRath
Mesaj necititScris: Lun Iun 24, 2013 3:57 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

Faza Lunii: Lună Plină
Element: foc
Zodie: nespecificată
5. Pentru profilul membrilor: as vrea sa fie ranguri in functie de numarul de postari, ranguri cu denumiri ezoterice, nu cu grade militare cum sunt la alte forumuri. Pe langa ranguri ale userilor, mai este nevoie de reputatie care poate fi adaugata intre noi +1pt sau -1pt pentru fiecare user care vrea sa ii acorde altuia reputatie, astfel daca 10 useri iti acorda +1 o sa ai o reputatie de 10pt, deasemenea e bine sa se introduca la profil si niste premii virtuale ce constau in mici desene simbolice, pe care numai adminul le poate acorda in functie de prestanta pe forum. Toate acestea fac forumul mai atractiv si pe user sa isi dea interesul pentru mai multa activitate si il face sa nu plece.

eventual dă niște exemple pentru acele ranguri.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Idea lui WoodRath
Mesaj necititScris: Lun Iun 24, 2013 11:03 pm 
Neconectat

Faza Lunii:
Element: alegeți
Daca vreti calitate si nu numar, rang-urile se pot da de administrator sau moderatori in functie de prestatia membrului, nu de numarul de mesaje (pentru ca nu-i relevant). In acest mod, cei care au o contributie buna la acest forum vor avea un grad mai inalt.

Sus

Mesaj necititScris: Lun Iun 24, 2013 11:19 pm 
Neconectat
Utilizator interzis

Sa se dea grade in functie de cunostinte si eventual sa se faca o rubrica unde sa se puna un anume formular cu anume intrebari si in functie e formularul ala sa i se dea o nota si un anume grad ...

-particpantul eventual sa raspunda si cu niste linkuri cu video din practicile lui sa se vada ca e bun ...

Asa pe nr de postari e o nimica toata si nu il ajuta in evolutia lui prorprie,,,asa il va motiva si is va da interesul si se va forma grup bine instruit si cu calitati cum sant ce de la MISA si crdeti-ma ca stiu ce zic despre acei practicanti MISA pentru ca am persoane acolo care stiu de la ei multe chestii..

daca ma pun acum postez jdemii de posturi sigur ajung maresal la curtea mare de casatie ....:D

Ultima oară modificat de luciferiexcelsi pe Mar Iun 25, 2013 1:00 am, modificat 1 dată în total.

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 12:17 am 
Neconectat
Moderator Şef
Moderator Şef

Faza Lunii:
luciferiexcelsi - scoate culoarea roşie că este deranjantă la ochii şi numai admin are voie să o folosească.

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 12:34 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Cantitatea nu inseamna calitate. Numarul de posturi in rang ii indeamna pe utilizatori sa posteze aiurea, off-topic, posturi duble/triple si fara sens.
Cunostintele sunt irelevante aici de vreme ce nu stii cine se ascunde in spatele tastaturii (poate fii chiar o maimuta, nu?) ;)
Cel mai benefic este un sistem de voting in dreptul fiecarui avatar si post. Astfel, membrii activi ai forumului pot vota un user sau un post daca le place cu "'+"" sau "'-""
La un anumit nr. de voturi de poate da up in ranking sau demote la un grad inferior. Acestea pot fi stabilite printr-un thread separat tot pe baza de optiuni si vot din partea membrilor forumului.
Deasemenea, detinatorul postului/threadului/subiectului cu cele mai multe voturi poate fi premiat printr-un rank special.
La fel, cele care are cele mai multe minusuri (cred ca stiu de acum cine va fi acela) ar putea fi pus la Wall of Shame.

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 1:21 am 
Neconectat
Moderator Şef
Moderator Şef

Faza Lunii:
De acord cu Delmoniko, mi se pare cea mai bună idee de oferire a gradelor.

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 1:26 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Delmonico sa apropiat putin de adevar dar si asa nu e chiar bine pentru ca nici asa nu se vede valoarea si nu ii motiveaza pe nici unu...

Si sa dau un exemplu clar ar fi asa :

Luam oricare membru sau toti membrii care vor sa practice parapsihologia si anume telekinezia..

Acesta trebuie sa practice si sa exerseze ce se cere in telekinezie indiferent de postarile lui in alte parti el acolo la rubrica mea trebuie sa vina cu informatii despre evolutia lui

Acesta a ajuns la un nivel si a depasit un anumite exercitii atunci el vine pe forum la rubrica mea ii dau un set de intrebari sa raspunda dupa care daca e posibil sa posteze un link de care sa dovedeasca video ca face cea ce zice sau eventual un live pe mess care desigur cu mai multi membrii vom vedea live ce face , si sa vedem eu sau cei acreditati realizarile dupa care sa i de dea nota si rangul de trecerea la urmatorul nivel...

Nu trebuie sa ii dea note si voturi cei din alta rubrica care aia nu au nici o treaba cu telekinezia ci cei din acea rubrica care practica si care stiu bine despre ce e vorba in telekinezie..,

Daca vine un x care ala habar nare de telekinezie si voteaza la misto atunci acel vot este adaugat si acea persoana isi primeste un vot in nestiire de cauza din partea la un anume user si atunci el tot nepregatit e si totodata nici forumul nu va ajunge sa fie un forum de profesionisti si sa se obtina rezultate bune sa ajungem sus...cu totii..

Pentru ca vorba lui delmoniko nu sti ce guster sta dupa tastatura nepregatit si care sta cu google deschis non stop si iti da raspunsuri de acolo asa examenul sa se dea live daca se poate daca nu sa se filmeze el si sa puna linkul si desigur sa i se dea si o proba scrisa cu anumite intrebari din nivelul sau si atunci e altceva se da dovada de profesionalism.

Ca triseaza la filmari sau la raspunsul testelor scrise se pacaleste pe el si tot el va ramane un prost daca vrea sa evolueze atunci va invata,va cauta sa raspunda la intrebari prin invatare si va filma si va arata ce a realizat pe corectitudine nu cu trisari si anume sa foloseasca tot felu de trucuri gen aia cu mainile prin apa ventilatoare etc...

Asa prin voturi si posturi fara rost si repetate nu te ajuta cu nimic nu dovedesti nimic ca de scris putem scrie mult si bine iar noi tot aia suntem neinstruiti si slabi...

ZIC ASTA DACA TOTUSI SE VREA SA SE PRACTICE SI SA SE INSTAUREZE PRIN ACEST FORUM O SCOALA DE PARAPSIHOLOGIE SI ALTE RAMAURI CE TINE DE NOI SI DE ANTRENAREA NOASTRA DACA NU NU ARE ROST SA NE BATEM JOC DE ACEST FORUM SI SA NE TIGANIM CU TOT FELUL DE MESAJE FARA ROST DOAR DE DRAGU DE A FACE POSTARI ...

CRED CA AS AE CEA MAI BUNA IDEE MAI ALES CA EU MA BAZEZ PE CUNOSTINTE SI PE PRACTICA SI NU MA DAU INAPOI DE LA REALIZAREA ACEASTA...cei care nus bazati vor trage in alta directie dupa nivelul lor e pregatire

.......

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 1:29 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Adevaratii maestri nu exerseaza pe internet, nici nu se supun testelor profanilor. Ucenicia in Inalta Arta nu se face pe www.
Pe gratis, nu te "antreneaza" nimeni, cum zici tu. Restul sunt copilarii.

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 1:54 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Uite ca eu vreau sa fac chestia asta pe gratis si poate e in premiera pe http://www....si vezi ca sunt siteuri la greu afara care face treaba asta.

Pai asta si vreau sa facem ceva serios nu copilarii daca esti om cu capul pe umeri si vrei sa infintam ceva serios atunci incearca sa ajuti

Daca zici ca nu face nimeni treaba asta pe gratis atunci tu ai fi unul din aia care nu esti dispus sa ajuti pe gratis si nu are rost sa mai vorbesc cu tine despre metoda asta care vreau sa o instalez pe acest forum,,,

De aici poate se extinde si inafara netului sa ne intalnim periodic sa merge in zone frumoase o data pe an cum fac astia de la MISA...

Sa devenim un grup o ,,FAMILIE,, dar sa fim numai oameni autentici care vor sa practice ceva sa devina sanatosi fizic si energetic cu intentii bune nu tirliflici...

Eu cred ca am intentie buna si nu cred ca cer ceva rau in a se realiza asa ceva...numai daca vrem se face daca nu nu...

De platit nu plateste nimeni decat daca e necesar sa se plateasca gazduirea acestui forum sa zicem sau daca se face un grup aici din bucuresti si trebuie o incapere atunci sa contribuim toti cu o mica suma pentru chiria spatiului si la fel si in alte orase dar sa se tina legatura intre grupurile din tara pe acest forum ,,,,

Oricum e greu cu mentalitatea care e in ro gen a ta

Nu cred ca se va realiza vreo data o comunitate de genu, sa fie armonie intre noi si placerea de a ne gasi sa facem seminarii si multe lucruri frumoase ,,,nu cred,,

Adevaratii maestri nu dispuneau de tehnologia care este acum si daca o avem de ce sa nu ne folosim de ea in alte scopuri decat cele de a ne certa pe net cu unii si cu altii..

Mai degraba prefera sa stea ore la tastatura sa te injure sa te faca in tot felul decat sa faca ceva folositor...
Romanul e cel mai parsiv om de pe pamant ....am fost in multe tari germania anglia olanda belgia austria am intalnit tot felul de oameni da ca romanul nici o data si poate sa aiba el pregatirea pregatirilor scoala scolii el tot cu gandul ala il are sa te arda sa te fure si sa te amageasca ...dar sa faca ceva gen ce am cerut eu aici nu ...de asta zic nu e toata lumea e la fel si nu toata lumea cere bani pentru asa ceva....

Daca vroiam bani spuneam de o data si nu mai faceam rubrica de telekinezie si de kundalini

Sus

Mesaj necititScris: Mar Iun 25, 2013 9:22 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Amin :8|

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]