Forumul lumeaparanormalului.ro

Forum despre PARANORMAL
Acum este Sâm Feb 24, 2018 5:29 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Vă invităm să vă înregistrați un cont de utilizator pe forumul nostru. Înregistrarea durează câteva secunde, dar vă va oferi facilități suplimentare, iar cel mai important, veți putea lua parte la discuțiile noastre sau veți putea deschide personal un subiect de discuție. Apăsați aici pentru a merge la pagina de înregistrare.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 4:10 am 
Neconectat
Administrator Şef
Administrator Şef

Faza Lunii: Lună Nouă
Element: pamant
Zodie: taur
luciferiexcelsi scrie:
Eu as dori daca mi se permite de admin sa se faca rubrica de satanism..daca se poate

Și cam ce am putea scrie acolo?

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 4:17 am 
Neconectat
Utilizator interzis

Va fi rubrica mea de care daca nu se incadreaza in cerintele forumului o desfintezi

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 4:19 am 
Neconectat
Administrator Şef
Administrator Şef

Faza Lunii: Lună Nouă
Element: pamant
Zodie: taur
luciferiexcelsi scrie:
Va fi rubrica mea de care daca nu se incadreaza in cerintele forumului o desfintezi

Din nou vorbim de forum? Eu credeam că vorbim de site: „Ce vreți să conțină site-ul lumeaparanormalului.ro?”.

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 2:18 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

Faza Lunii: Lună Plină
Element: foc
Zodie: nespecificată
WoodRath scrie:
Legat de „Ce vreți să conțină site-ul lumeaparanormalului.ro?”. Ar fi bine daca s-ar pune informatii, practici si exercitii despre Hermetism. Apoi sa se infiinteze un grup practicant, la inceput online, dar dupa o vreme cand s-a strans destula lume sa se faca si intalniri reale.

Ar fi o idee ți-am scris despre asta și în olărie. Din câte știu admin este ocupat momentan cu niște treburi și pe site nu mai este niciun redactor (Marduk era redactor dar s-a retras din motive personale) așa că nu prea are cine să se ocupe de secțiunea de olărie de pe site. Admin a spus că forumul ar trebui să facă referire la articolele de pe site să le comenteze și să le explice așa că dacă ar fi să dăm un copy paste din cartea lui Bardon atunci pe site ar trebui făcută treaba asta.

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 2:54 pm 
Neconectat
Utilizator interzis

E activitate dar cu putine persoane santem 3 insi care postam la greu si alti doar citeste

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 3:03 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

WoodRath scrie:
Totusi ma mira faptul caci designul acestui site si forum imi aminteste de un vechi forum ocultic care a existat la inceputuri cand a fost introdus si in tara noastra si facute mai mult public aceste informatii ocultice ce fusese infiintat in 2006 dar undeva in anul 2008-2009 a fost in perioada lui de glorie apoi, s-au intamplat niste chestii nu vreau sa intru in amanunte, dar acel forum este redeschis din nou. Nu il mentionez ca s-ar putea interpreta ca reclama. De ce zic ca ma mira? Pai pentru ca poate fi posibil ca cei care erau pe celalalt forum sa fie si aici si admini si moderatori cine stie , sau ma insel? E foarte mare coincidenta designului si a majoritatii topicurilor inclusiv constructia cu mici modificari de fundal si bannere. Dar, ma rog....

Știu exact despre ce vorbești și asta dintr-o serie de convorbiri anterioare pe care le-am avut cu admin pe tema asta. Admin spune că și el a făcut parte cândva din acel forum ca și utilizator și că de multe ori nu a fost luat în considerare. Ce-i drept, spune el, pe vremea aia nu prea știa cu ce se mănâncă paranormalul. A renunțat la ideea de a fi membru acolo și a luat-o pe propriul drum și s-a apucat de citit și citit și citit și învățat și și-a deschis propriul forum. Întotdeauna a vrut ca aici oricine să se simtă bine și să nu fie tratat și catalogat ca fiind mincinos, nebun și altele și asta pentru că el a fost catalogat în anumite feluri când numai el știa prin ce trecea dar nu știa cum să le explice. În fine legat de tema forumului să știi că există o mare asemănare între forumul acesta și cel despre care vorbești numai că dac nu mă înșel e o diferență între opțiunile de aici și cele de acolo iar designul ar fi cam 50% similar și asta pentru că platforma folosită este similară iar temele sunt pentru toți. Am putea zice că acest forum este mai stabil (tehnic) decât acela. Sunt de acord că acel forum are și oameni cu carte iar despre subiecte pot spune că paranormalul este unul singur și cam aceleași subiecte putem găsi peste tot (aici sunt totuși multe ce nu pot fi găsite în altă parte). Mai spune admin și că este mândru că a reușit să ajungă undeva sus și asta datorită vouă utilizatorilor care ridicați forumul și stiu că scopul acestui forum nu este acela de a face concurență cu alții (cum mai spun unii că sunt cei mai buni sau cred că sunt cei mai buni) ci este acela de a ajuta pe oricine. Aici nu blocăm accesul la informații și suntem mândrii că acei puțini care ne vizitează au ce învăța, oamenii de aici sunt 'blânzi' și știu ce este respectul și nu judecă și altele. Tot ce știu și sunt sigur de asta e că admin nu este admin și acolo ci doar aici. De moderatori și membrii nu știu ce să zic, dar admin spunea cândva ceva de genul ăsta: ''dacă membrii acelui mare forum de paranormal au venit pe forumul nostru, atunci întradevăr suntem sus''.

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 3:05 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

luciferiexcelsi scrie:
E activitate dar cu putine persoane santem 3 insi care postam la greu si alti doar citeste

Așa este admin spune și o spun și eu că noi cei care deținem cunoștințe ar trebui să scriem pentru ca alții să poată învăța. Când omul va simții nevoia va întreba și pentru asta va trebui să își facă un cont. Dacă nu o face atunci nu este pregătit să intre în LUMEA PARANORMALULUI. :D

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 3:05 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

Am cam schimbat tema subiectului și aș vrea să revenim la scopul acestui subiect până când nu vine admin și se ia de noi. :D

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 3:16 pm 
Neconectat
Utilizator interzis

In spatele unui calculator si cu googalul langa el normal ca ei is cei mai buni dar ei nu voresc din propriile experiente

Sus

Mesaj necititScris: Dum Iun 23, 2013 3:23 pm 
Neconectat
Utilizator interzis

fiecare face ce vrea dar raspunzator va fi acest forum si anume adminii si cand va pati cineva ceva politia informatica va veni la admin acasa si ii va lua servarul si va vedea ce si cum sau il va inchide de unde e gazduit ..deci nu prea e bine totusi sa se puna la voia intamplarii orice ritual ca nu se stie ce se intampla si de cat sa o patesti mai bine te pazesti

Nu e chiar asa simplu

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]