Noutăți forum lumeaparanormalului.ro

Este important să fiţi la curent cu ultimele anunţuri şi noutăţi din comunitatea noastră.

Autorul subiectului
admin
Administrator Şef
Administrator Şef

Noutăți forum lumeaparanormalului.ro

Mesaj necitit#1 » Joi Mar 08, 2018 9:57 pm

Forumul lumeaparanormalului.ro a suferit modificări majore acum, la mai bine de 9 ani de la înființare. Și asta este bine, pentru că ne dorim să evoluăm.

Mai jos regăsiți lista cu modificările efectuate:
  • [08.03.2018] Temă nouă, design responsive: viewtopic.php?f=51&t=1544;
  • [08.03.2018] Autentificare pe forum prin rețeaua de socializare Facebook (momentan);
  • [08.03.2018] Distribuire subiect/mesaj pe următoarele Facebook, Twitter, Google+ și Whatsapp;
  • [08.03.2018] Salvare automată ciornă postare/mesaj privat (astfel veți putea continua să scrieți de unde ați rămas în cazul în care telefonul se închide, spre exemplu);
  • [08.03.2018] Notificări pe forum pentru mesajele private/mesajele în care ați fost citat;
  • [08.03.2018] Emoticoanele de tip Emoji sunt acceptate 🙂.

De altfel este posibil ca unele funcții (din cele vechi) să nu mai poată fi utilizate. Voi face o listă dacă voi identifica ceva anume:
  • Am renunțat la emoticoanele vechi (au fost înlocuite cu Emoji);
  • URL-urile vechi sunt momentan indisponibile și pot duce către o pagină goală (eroare 404).

Rugămintea mea este să anunțați aici orice eroare/neclaritate/nemulțumire întâmpinați la navigarea pe forumul lumeaparanormalului.ro.
În speranța că vom face forumul un loc unde veți reveni cu drag, orice comentariu este binevenit.

Cu drag,
admin

Scientia

Re: Noutăți forum lumeaparanormalului.ro

Mesaj necitit#2 » Dum Mar 11, 2018 5:41 pm

Hey there! WOW. Nu îmi vine să cred că văd postări din 2018. Îmi aduc aminte de forumul ăsta de când eram muuult mai mică și neștiutoare:)) Obișnuiam să citesc toate postările și conversațiile cap coadă și erau câțiva utilizatori vechi și care știau o grămadă de lucruri și pe care îi admiram. Am învățat o grămadă de chestii aici, a fost începutul meu în aceste domenii oculte sau pseudo-științe. Chiar acum scriam ceva și mi-am amintit de perioada aceea și de asta am intrat. M-aș bucura enorm să văd forumul că se pune pe picioare și revine, înainte exista aici conținut de calitate și profund, pentru mai multe nivele. Eu deja cu mare drag mă aflu aici și o să încerc să ajut cât pot, data trecută eram un spectator tăcut :D .
Sunt curioasă câți utilizatori activi există în prezent? Câți mai sunt din ,,gașca veche,,?
Ah, și de asemenea, sunt curioasă dacă o să avem o secțiune pentru discuții libere, prezentări și lucruri de genul ăsta?
Mi-ar plăcea să știu și cum vezi tu viitorul forumului, admin, unde ai vrea să-l vezi? eu mă tot gândesc că mi-am petrecut toată copilăria pe forumuri și mi se pare că a cam dispărut hobby-ul ăsta, toată lumea e pe facebook :)

Scuze dacă nu am fost la subiect, dar sunt foarte entuziastă^^
Welcome back!

Imagine

TimeTraveler

Mesaj necitit#3 » Mar Mar 13, 2018 5:07 pm

Eu nu m-am mai logat de ceva vreme, dar am supravegheat din umbră...Plus că sunt de părere că accesul la conținut nu ar trebui să fie public.

Nannar
Moderator
Moderator

Mesaj necitit#4 » Mar Mar 13, 2018 11:40 pm

Wow asta da schimbare. Si chiar ca dupa o gramada de timp. Si este placut faptul ca m-ai pastrat in echipa, admin, desi nu am mai fost activ. Am primit mailul si sunt gata sa moderez din nou forumul acesta despre care imi amintesc cu placere.

Nannar
Moderator
Moderator

Mesaj necitit#5 » Mar Mar 13, 2018 11:41 pm

TimeTraveler scrie:Eu nu m-am mai logat de ceva vreme, dar am supravegheat din umbră...Plus că sunt de părere că accesul la conținut nu ar trebui să fie public.

Si eu sunt de acord sa ascundem continutul de ochii vizitatorilor si sa il lasam disponibil doar pentru utilizatorii cu cont.
Ce putem face ca sa aducem mai multi utilizatori pe forum?

Nannar
Moderator
Moderator

Mesaj necitit#6 » Mar Mar 13, 2018 11:42 pm

admin scrie:Forumul lumeaparanormalului.ro a suferit modificări majore acum, la mai bine de 9 ani de la înființare. Și asta este bine, pentru că ne dorim să evoluăm.

Mai jos regăsiți lista cu modificările efectuate:
  • [08.03.2018] Temă nouă, design responsive: viewtopic.php?f=51&t=1544;
  • [08.03.2018] Autentificare pe forum prin rețeaua de socializare Facebook (momentan);
  • [08.03.2018] Distribuire subiect/mesaj pe următoarele Facebook, Twitter, Google+ și Whatsapp;
  • [08.03.2018] Salvare automată ciornă postare/mesaj privat (astfel veți putea continua să scrieți de unde ați rămas în cazul în care telefonul se închide, spre exemplu);
  • [08.03.2018] Notificări pe forum pentru mesajele private/mesajele în care ați fost citat;
  • [08.03.2018] Emoticoanele de tip Emoji sunt acceptate 🙂.

Chiar e o evolutie! Toate punctele astea de mai sus sunt wow si prima cred ca e in top (la propriu si la figurat)! E foarte usor sa intru de pe telefon acum, de regula stau doar seara la calculator..

Autorul subiectului
admin
Administrator Şef
Administrator Şef

Mesaj necitit#7 » Mie Mar 14, 2018 12:00 am

@Scientia, bine ai revenit pe forum! Sper ca de această dată șederea ta să fie de lungă durată și să reușim împreună să luăm parte la discuții cel puțin la fel de interesante ca cele din vremurile vechi.
@TimeTraveler, este plăcut să te știu în continuare alături de noi, chiar și din umbră. 😊
@Nannar, bine te-am regăsit, prietene drag!

A mai existat în trecut o discuție privind accesul vizitatorilor la mesajele scrise pe forum, când voi, utilizatorii, ați votat că nu ar fi în regulă ca oricine să poată citi forumul (viewtopic.php?f=127&t=1407). Chiar tu, @TimeTraveler, spunea atunci că ar fi bine ca oricine să le poată citi. Decizia luată atunci a fost aceea de a permite în continuare accesul la informație, cu limită în secțiunile sensibile.
Astăzi am luat decizia ca forumul să devină privat, astfel că va putea fi citit numai de către utilizatorii înregistrați. Decizia este una temporară și voi reveni cu update în cazul în care vor interveni modificări.

TimeTraveler

Mesaj necitit#8 » Mie Mar 14, 2018 12:10 am

Da, îmi amintesc atunci. Dar a trecut ceva timp și acum sunt mai multe variabile de luat în considerare. E în regulă.

Autorul subiectului
admin
Administrator Şef
Administrator Şef

Mesaj necitit#9 » Mie Mar 14, 2018 12:16 am

Scientia scrie:Mi-ar plăcea să știu și cum vezi tu viitorul forumului, admin, unde ai vrea să-l vezi? eu mă tot gândesc că mi-am petrecut toată copilăria pe forumuri și mi se pare că a cam dispărut hobby-ul ăsta, toată lumea e pe facebook :)

Îl văd în continuare ca pe un refugiu pentru cei ce se tem de necunoscut și nu vor să fie considerați niște ciudații de către societate. În încurajăm însă să folosească noul sistem de înregistrare prin Facebook, ocazie cu care ar da în primul rând dovadă de curaj. E practic al doilea pas spre evoluția personală (primul pas fiind dorința de a evolua).
Aici nimeni nu este judecat, doar cei sceptici sunt cei ce fac asta câteodată. Aici suntem noi, ciudații din lumea paranormală, care trăim „într-o lume inexistentă” sau „existentă doar în mintea noastră”.
Sincer nu văd forumul plin de oameni. Nu îl văd plin de mesaje peste mesaje, conturi noi peste conturi noi. Ce-i drept, nu am căutat niciodată cantitate, ci calitate. Întotdeauna ne-am mulțumit cu ce am avut, niciodată nu am cerut mai mult, am lăsat forumul în soarta sa.
Dacă astea se vor schimba atunci cred că va fi minunat, iar dacă totul va rămâne ca înainte, nu o voi vedea ca fiind o problemă.
Anyway, cifrele noastre arată că suntem citiți zilnic de peste 100 utilizatori unici (noi). Which is pretty good I guess. 😊

Gemini
Membru cu drepturi speciale

Mesaj necitit#10 » Mie Mar 14, 2018 12:43 am

Salut la toata lumea, salut admin! Chiar ca arata bine forumul acum dar mie imi placea si inainte. Da a fost o perioada cat am stat si eu pe tusa dar din cauza unor probleme personale pe care am reusit sa le rezolv in cele din urma. Nu stiu de ce dar simt un fel de datorie morala fata de acest forum... poate pentru ca ati fost mereu rabdatori cu mine?! Ma bucur sa va stiu inca online!

Înapoi la “Anunțuri”