Salvarea unei persoane care se află pe punctul de a muri

Secțiune restricționată! Pentru a avea acces aici vă rugăm să faceți o cerere în secțiunea de următoare.

Autorul subiectului
admin
Administrator Şef
Administrator Şef

Salvarea unei persoane care se află pe punctul de a muri

Mesaj necitit#1 » Mar Apr 23, 2013 2:01 am

magie-alba/salvarea-unei-persoane-aflata-punctul-muri-t944.html#p5426

Cred că unii și-au dat seama deja despre ce este vorba.
De multe ori, prețul plătit trebuie să fie cel puțin egal cu ceea ce obții. În cazul de față, pentru a putea reda viața cuiva, va trebui să sacrifici o altă viață.

Autorul subiectului
admin
Administrator Şef
Administrator Şef

Re: Salvarea unei persoane care se află pe punctul de a muri

Mesaj necitit#2 » Mar Apr 30, 2013 2:51 pm

Să nu uit.. Nu este suficient să sacrifici altă viață. Este cale lungă pentru că trebuie să urmezi tot ritualul care este extrem de greu. Este cu adevărat magie înaltă/avansată.

Marduk
Moderator Şef
Moderator Şef

Mesaj necitit#3 » Mie Iul 24, 2013 11:52 pm

Cine spune ca o viata este de aceiasi valoare cu alta?

Câteodată este mai bine să taci şi să pari prost decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.Dacă nu ştii exact despre ce este vorba nu te da mare ştiutor.

Gemini
Membru cu drepturi speciale

Mesaj necitit#4 » Dum Aug 11, 2013 11:01 am

Marduk scrie:Cine spune ca o viata este de aceiasi valoare cu alta?

Eu nu o zic da pana la urma e tot o viata nu? adica sa dau un exemplu eu fac vraja asta si sacrific o alta viata nu am de unde dracu sa stiu ce urma sa se intample cu viata celui sacrificat adica putea ajunge miliardar intelegi ce vreua sa zic?

Marduk
Moderator Şef
Moderator Şef

Mesaj necitit#5 » Dum Aug 11, 2013 11:55 am

Gemini scrie:Eu nu o zic da pana la urma e tot o viata nu? adica sa dau un exemplu eu fac vraja asta si sacrific o alta viata nu am de unde dracu sa stiu ce urma sa se intample cu viata celui sacrificat adica putea ajunge miliardar intelegi ce vreua sa zic?

Contează mai mult „valoarea” în momentul acele, nu-ți dau o bucată pe plumb pe 1kg de aur și tu speri că plumbul o să devină mai scump.

Câteodată este mai bine să taci şi să pari prost decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.Dacă nu ştii exact despre ce este vorba nu te da mare ştiutor.

Înapoi la “Practici magice avansate”